Kalina koralowa jest gatunkiem krzewu z rodziny piżmaczkowatych. Uprawiana jest jako roślina ozdobna, ale ma też zastosowania w lecznictwie i kuchni. Należy jednak pamiętać, że surowe owoce są niejadalne, a nawet trujące.
Kalina koralowa jest rozłożystym, gęstym krzewem osiągającym 3-4 metry wysokości. Kalina ma liście w wyglądzie zbliżone do liści klonu, są duże, szerokie i ząbkowane na brzegach, które jesienią przybierają szkarłatny kolor. Odmiana tej kaliny charakteryzuje się pięknymi i okazałymi białymi kwiatami, które zebrane są w duże baldachy. Kalina kwitnie od połowy maja do końca lata. Po przekwitnięciu (sierpień/wrzesień) kwiaty przekształcają się w kuliste, jasnoczerwone owoce zebrane w grona. Niezerwane potrafią utrzymać się na krzewie do wiosny, ponieważ są trujące dla ptaków przez zawarte w nich garbniki i saponiny.
Owoce kaliny świetnie nadają się do wszelkiego rodzaju dżemów, konfitur, soków, czy nalewek. Przed tym należy je jednak przemrozić i poddać odpowiedniej obróbce termicznej - tracą wtedy goryczkę i właściwości trujące. Oprócz owoców zastosowanie w ziołolecznictwie wykazuje kora i kwiaty kaliny. Przetwory tworzone z kory, kwiatów, czy owoców wykazują działania przeciwskurczowe, przeciwbólowe, przeciwkrwotoczne i antybakteryjne. Często można się spotkać z przepisami na nalewkę stosowaną podczas miesiączki.
Kalina koralowa jest krzewem łatwym w uprawie, charakteryzuje ją też duża odporność na mróz. Dość szybko się rozkrzewia dlatego może być dość ekspansywna. Najlepsze jest dla niej stanowisko słoneczne i żyzna, próchnicza, lekko wilgotna gleba (nie lubi suszy). Kalina nie wymaga cięcia, jednak jeżeli chcemy nadać jej kształt to powinno się to robić po kwitnieniu.